Komunikat komisji artystycznej nr 1

 Komisja artystyczna III Dolnośląskiego Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych GaleriON 2014 w składzie :

Danuta  Arendarska – nauczycielka i instruktorka  plastyki;
Iza  Bartosińska– edukator sztuki, instruktorka plastyki, malarka;
Jacek  Bruździak – pedagog, polonista, reżyser teatru dzieci i młodzieży;
Joanna  Chojnowska – instruktor teatru, reżyser;
Gabriela  Donczew  – pedagog, animator kultury;
Krystyna  Huzarewicz –  socjolog, instruktor teatru;
Dariusz  Jaros– muzyk, kompozytor, aranżer;
Małgorzata Karmińska – pedagog, terapeutka, reżyser teatru dzieci i młodzieży (II rok PWST);
Jan Jerzy  Karmiński– pedagog, instruktor teatru i muzyki – przewodniczący Komisji Artystycznej
Robert  Kaśków  – doktor nauk humanistycznych, polonista;
Wojciech  Koryciński – pisarz, polonista;
Paweł  Leśko – muzyk, nauczyciel muzyki;
Tomasz  Pietrzyk – fotograf, dziennikarz;
Zbigniew  Stefański – muzyk, wokalista („Bez Jacka”);
Elżbieta  Tarnowska – nauczyciel plastyki – specjalność ceramika;
Anna  Trzeciak  – instruktor tańca;
Joanna Walerowicz – instruktor plastyki – formy dekoracyjne;

wyróżniła tytułami LAUREATÓW następujących wykonawców i twórców:

LAUREACI Przeglądu w kategorii DŹWIĘKI – piosenki i muzyka instrumentalna
wokaliści
Krystian Donifacy
Niepubliczna SP Specjalna Sióstr Franciszkanek, Ludwikowice Kłodzkie
Renata Galik Wleń
Michał Gietka Pracownia Integracyjna BEZ BARIER, Bogatyński Ośrodek Kultury, Bogatynia
Mariusz Harc, Ślubów
Karolina Jamińska, Wrocław
Karolina Jeżyk Zespół Placówek Specjalnych, Legnica
Klaudia  Kwiecińska, Jelenia Góra
Martyna Mucha, Wrocław   
Krzysztof  Orzechowski Wałbrzych                      
Malwina Pierożek,  ZAZ przy Stowarzyszeniu                                    Św.Celestyna,Mikoszów
Krzysztof Sarkowicz, Wałbrzych
Euzebiusz Stypa  Dom Pomocy Społecznej, Ostrowina  (Oleśnica)
Anna Tywonek Dolnośląskie Stowarzyszenie Aktywnej Rehabilitacji ART, Wrocław                                                                                                                                          muzyka instrumentalna

Grzegorz Długosz  WTZ Fundacji Niepełnosprawnym i Oczekującym Pomocy,  Zgorzelec                                                  Krystian Giemza Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Wojcieszów
Patrycjusz Kisła Młodzieżowe Centrum Kultury, Legnica
Q DOBREMU Zespół instrument. Dolnośląskie Stowarzyszenie Aktywnej Rehabilitacji ,Wrocław

 LAUREACI Przeglądu w kategorii  SŁOWA – recytacje

Wiktor Antkowiak Zespół Placówek Specjalnych, Legnica
Tomasz Bochenek Zespół Szkół i Placówek Specjalnych, Bolesławiec
Ignacy Chojnacki Zespół Szkół i Placówek Oświatowych, Lubin
Urszula Ciechańska Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych,Wołów
Julia Dąbrowska Zespół Szkół nr 11, Wrocław
Filip Dubielowski Zespół Szkół Nr 11, Wrocław                            
Dominik Perlak Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych, Wołów
Iwona Szarszewska Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Wołów
Katarzyna Wilk Zespół Szkół nr 11, Wrocław

 LAUREACI Przeglądu w kategorii LITERY – wiersze i proza

Beata Aleksiejuk DPS, Szarocin
Hanna Ceglarz Warsztat Terapii Zajęciowej, Kowary
Roksana Czarnecka ZSS,Świdnica
Joanna Czech Środowiskowy Dom Aktywnej Rehabilitacji ART. Wrocław
Kamil Doliński OS-W ECDi, Wrocław
Tomasz Fendryk ,KamiennaGóra
Renata Galik, Wleń
Agnieszka Głowińska Dom Pomocy Społecznej, Wrocław
Marta Gross WTZ SŁONECZKO, Lubin
Grażyna Kluś WTZ,Mokrzeszów
Sylwia Kozłowska DPS CARITAS, SzklarskaPoręba
Sebastian Kubicz WCPD, Stronie Śląskie
Mateusz Micał WTZ, Akademia Życia Lubin
Wiktoria Poźniak Zespół Szkół Przyszpitalnych, Wałbrzych
Monika Stempniak WTZ, Mikoszów
Lucjan Szabunia OS-W ECDiE, Wrocław
Iwona Szymaszczyk WTZ Stowarzyszenia ŻYĆ GODNIE, Polkowice
Joanna Szyszka  Środowiskowy Dom Samopomocy,  Oborniki Śląskie
Aurelia Turlińska SP 105, Świdnica
Robert Wieżel WTZ, Mokrzeszów
Adam Wożyński  Dzienny Ośrodek Wsparcia, Jawor

LAUREACI Przeglądu w kategorii  SCENA – formy teatralne

EUFORION Teatr Integracyjny Doln. Stowarzyszenie Aktywnej Rehabilitacji ART., Wrocław
Grupa teatralna  Dolnośląski OS-W dla Niewidomych i Niedowidzących, Wrocław
OSTROŻNIE SZKŁO Teatr WTZ,  Wałbrzycha
RAZEM Teatr  Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych, Jelenia Góra
Zespół teatralny  Dom Dziennego Pobytu „Przystań”, Świdnica

LAUREACI Przeglądu w kategorii  RUCH – taniec

Michał de Haan ZAZ przy Stowarzyszeniu Św. Celestyna, Mikoszów
Paweł Jawicki  Zespół Placówek Specjalnych, Legnica
Zespół taneczny  Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niewidomych i Słabowidzących we Wrocławiu

UWAGA : Wszystkie prace LAUREATÓW w kategorii OBRAZY i FORMY zostaną zaprezentowane na wystawie (26.09.14 PWST) a autorzy zaproszeni na wernisaż.

LAUREACI Przeglądu w kategorii OBRAZY

Dominika Anioł DSOS Nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących Wrocław  W KRAKOWIE
Marcin
Barański WTZ  przy Polskim Towarzystwie Walki z Kalectwem Jelenia Góra  O PORAKU: IRYS, OSZRONIONA
RÓŻA, ŻÓŁTY TULIPAN
Tomasz Bartczak
Warsztat Terapii Zajęciowej Zgorzelec DOM KULTURY W ZGORZELCU
Marcin Bartosiwicz  
Zespół Szkół i Placówek Specjalnych Jelenia Góra WIOSNA W PARKU NORWESKIM
Maria Buczkowska  
WTZ im. A. Krakowskiego Legnica PEJZAŻ
Patryk Budner  
Zespół Szkół i Placówek Specjalnych Jelenia Góra MOST
Hanna Ceglarz  
Warsztaty Terapii Zajęciowej  Kowary WIOSNA
Piotr Chrąchol
 Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Wołów PORANEK  W GÓRACH
Halina Czaja
 Ośrodek Wsparcia Jawor DRZEWO
Patrycja Czapelka Ośrodek Szkolno–Wychowawczy Złotoryja KLIMT I KANDINSKY
Dziurla Kamil Warsztat Terapii Zajęciowej „Słoneczko” Stowarzyszenia Przyjaciół i Rodziców Osób Niepełnosprawnych „Równe Szanse” Lubin  BLADY ŚWIT
Arkadiusz Fedorowicz Warsztaty Terapii Zajęciowej  Kowary JESIENNA ALEJA
Gortych Teresa Zespół Placówek Specjalnych Legnica  WIOSENNY SPACER
Andrzej Greszczyszyn  I Środowiskowy Dom Pomocy Bolesławiec  WIOSENNA ŁĄKA
Jacek Hakemer DPS Wrocław OLŚNIENIE
Mariusz Iwan
DSOS Nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących Wrocław NA SPACERZE
Krystian Izakiewicz
Warsztaty Terapii Zajęciowej  Kowary POLANKA
Janina Kloc Lubów KWITNĄCA LILIA
Mateusz Jankowiak
DSOS Nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących Wrocław  NA ROWERZE
Zofia Juzwa Polski Związek Głuchych Oddział Wrocław  PEJZAŻ TATRY [2]
Anna Kardyś WTZ  przy Polskim Towarzystwie Walki z Kalectwem Jelenia Góra ZOBOBRZE
Artur Kijewski Warsztat Terapii Zajęciowej „Słoneczko” Stowarzyszenia Przyjaciół i Rodziców Osób Niepełnosprawnych „Równe Szanse” Lubin  JESIENNY PTAK
Bruno Klusik WTZ „Wspólnota” Wrocław  PAPIEŻ ŚWIĘTY
Piotr Kuruc
Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych Ziemi Ząbkowickiej „Integracja” TRUDNY ŻYWOT KONIA, CMENTARZ W ZĄBKOWICACH ŚL., KRZYWA WIEŻA  W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH
Adam Kusiak Pracownia Integracyjna „Bez Barier” Bogatyńskiego Ośrodka Kultury KALIGRAFIA
Sandra Lekszycka Warsztaty Terapii Zajęciowej  Kowary ZIMA
Anna Lila WTZ przy DPS Opolnica  BARDO – MIASTO CUDÓW WIOSNĄ
Sebastian Molendo
DSOS Nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących Wrocław  POKŁON TRZECH KRÓLI
Aleksandra Moszyńska Zespół Placówek Specjalnych Legnica MAMA I JA
Elżbieta Nowak
Ośrodek Wsparcia Jawor  KOT
Bronisław Oleksów
Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Legnickiej DRZEWO
Martyna Pacholec
DSOS Nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących Wrocław   U FRYZJERA
Natalia Pajewska
Zespół Szkół i Placówek Specjalnych Jelenia Góra PORTRET
Wojciech Praczyk Ośrodek Wsparcia Jawor KOLOROWE MIASTO
Pustołka Danuta
Zespół Szkół Specjalnych przy DPS Szklarska Poręba W CIENIU RUNA LEŚNEGO
Agata Rapa
WTZ Stowarzyszenia Rodziców Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski  Bolesławiec AUTOPORTRET    
Edward Rochowczyk
DPS Wrocław ZAGADKA DOMU   
Euzebiusz Stypa
PDPS Ostrowina PAŁAC
Józef Szmekiel Dom Pomocy Społecznej w Szarocinie AKWARIUM
Igor Szponar
DSOS Nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących Wrocław CHCĘ BYĆ KUCHARZEM
Turbański Michał Szkoła Podstawowa nr 43 z Oddziałami Integracyjnymi przy Zespole Szkół nr 11 Wrocławiu FONATANNA
Mateusz Wal
Zespół Szkół i Placówek Specjalnych Jelenia Góra WZGÓRZE KRZYWOUSTEGO
Włodzimierz Wiśniowski
DPS Wrocław OJCOWIZNA
Katarzyna Wolańska
WTZ przy Fundacji „Niepełnosprawnym i Oczekującym Pomocy” Zgorzelec PAPIEŻ JAN PAWEŁ II   
Oskar Woźniak
MOW Specjalne Gimnazjum Wałbrzych KOBIETA ŚWIĘTĄ BYWA
Grzegorz Wrona MOW Specjalne Gimnazjum Wałbrzych JEZUS
Wysocki Marcin
WTZ Trzebnickie Stowarzyszenie Uśmiech Dziecka LATARENKA, TRZEBNICA – WIDOK Z KOCIEJ GÓRY
Aleksander  Zamojtel
WCPD Stronie Śląskie ZIMA (1), ZIMA (2)
Jakub Zapłata
WTZ Złotoryja PABLO PICASSO

LAUREACI Przeglądu w kategorii FORMY

Marek  Chrobociński WTZ Mokrzeszów PSOU Koło Świdnica MOTYLE
Małgorzata  Ćwielong
WTZ Mokrzeszów PSOU Koło Świdnica ANIOŁ
Adam  Dul
Zakład Aktywności Zawodowej „Celestyn” Mikoszów PATERA
Agnieszka  Godek
Zakład Aktywności Zawodowej „Celestyn” Mikoszów PATERA
Mariusz Juda, Łukasz Zając, Władysław Obrzut
WTZ Stowarzyszenia Rodziców Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski Bolesławiec  KOLORY AFRYKI
Zofia  Juzwa Polski Związek Głuchych Wrocław  ZACHÓD SŁOŃCA
Kamil  Kaczmarek
Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki II Środowiskowy Dom Opieki PŁASKORZEŹBA CERAMICZNA
Sylwia  Kapral WTZ Caritas Diecezji Legnickiej CHŁOPIEC
Patrycjusz  Kisła Młodzieżowe Centrum Kultury Legnica SHIVA
Dominika Klipitelis
Trzebnickie Stowarzyszenie Uśmiech Dziecka PODWODNY ŚWIAT
Tomasz Kobrych–Skowroński
Szkoła Podstawowa Integracyjna Jędrzychów WAZON
Agnieszka Kolińska
Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki II  Środowiskowy Dom Opieki PTAK
Weronika Kozioł Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum CeramikiII  Środowiskowy Dom Opieki FUSING
Aneta  Kwiatkowska Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki II  Środowiskowy Dom Opieki MOZAIKA
Karolina  Liszcz Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki II  Środowiskowy Dom Opieki MOTYL  
Paweł  Łukasiewicz
DSOSW nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących Wrocław KAMIENICZKA
Tadeusz  Matła Zakład Aktywności Zawodowej „Celestyn” Mikoszów PATERA
Anna  Lach 
DSOSW nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących Wrocław BOCIAN
Michał Rosiak Dolnośląski SOSW nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących Wrocław RYCERZ
Julia  Rosłan
Szkoła Podstawowa nr 43 z Oddziałami Integracyjnymi przy Zespole Szkół nr 11 Wrocław DRZEWO
Henryk  Smyda WTZ Mokrzeszów PSOU Koło Świdnica ANIOŁ
Grzegorz  Sternal
DSOSW nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących Wrocław DRZEWO
Maria  Szymczyk
DSOSW nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących Wrocław RAJSKI PTAK, DUDEK, KAMIENICZKA
Mikołaj  Wojniak
Trzebnickie Stowarzyszenie Uśmiech Dziecka LAMPION
Arek  Wysocki DSOSW nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących Wrocław KAMIENICZKA
Bogusława  Ziembikiewicz
Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki II  Środowiskowy Dom Opieki PŁASKORZEŹBA CERAMICZNA

Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY !